Рядна 1,2-літрова «трійка» PureTech наробила галасу ще в перші роки після своєї презентації. Французи представили двигун у 2012-му, після чого він почав збирати різноманітні нагороди від авторитетних інженерних журі. Як результат, титулований двигун встановлювали на майже всі автомобілі концерну PSA, а сьогодні сучасні його модифікації активно використовують на машинах концерну Stellantis.
Однією з причин того, що новий двигун так сильно полюбився французькому альянсу, стала його універсальність. Він випускається в великій кількості версій, і встановлюється на абсолютно різні машини - від бюджетних Peugeot 301 та Citroen C-Elysee до нових Opel Mokka і вельми недешевих моделей бренду DS.
Наприклад, найпростіші «атмосферні» його версії потужністю від 72 до 82 кінських сил часто можна зустріти на бюджетних моделях. В той самий час, на дорожчих машинах використовувались «турботрійки» потужністю від 110 до 155 «конячок». За максимальною тягою характеристики також різняться: якщо найпростіші модифікації видавали до 110 Н•м моменту, то топову версію «роздули» до 240 Н•м.
При розробці цього двигуна французи робили акцент на економічності та екологічності агрегату. І блок циліндрів і «голова» тут зроблені з легкого алюмінієвого сплаву, що дозволило максимально зменшити їхню вагу. В залежності від версії приблизна маса мотору становить від 75 до 105 кілограмів, що навіть за сучасними мірками доволі пристойно.
Вельми оригінально тут реалізований привод ГРМ. Для управління 12 клапанами тут використаний ремінь, який працює в масляній ванні. Французи заявляють, що це було зроблено задля того щоби покращити ефективність двигуна та зменшити витрати на тертя. На папері все справді непогано, але в реальному житті власники PureTech часто
Читать на auto.ria.com