Щороку у третю неділю листопада відзначається Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Створений він за ініціативи ООН у 2005 році, з метою (окрім регулярного озвучування стурбованості щодо ситуації на автодорогах у світі) поліпшення ситуації з дорожньою безпекою, зокрема за допомогою політики з попередження дорожньо-транспортного травматизму.
Якщо ви затамували подих і налаштувалися на нудну лекцію про те, у скількох людей обірвалося життя у ДТП (підкріплену моторошними фото з місць подій), які дороги найнебезпечніші, та які причини аварій найбільш розповсюджені – можете видихнути з полегшенням: нічого такого цього разу не буде. Замість цього ми зібрали кілька простих і дієвих порад, виконати які може кожен із нас. І так зробити свій внесок у поліпшення безпеки – насамперед власної, а разом з тим й загальної, бо всі ми так чи інакше учасники дорожнього руху, у різних ролях. Адже запобігти біді значно розумніше, ніж висловлювати глибоку стурбованість після того, як ця біда трапилася.
Чим ближче день зимового сонцестояння, тим швидше наступає темна пора доби. А якщо до цього додати ще й вимкнення вуличного освітлення, яке може відбуватися через усім відомі обставини, ситуація з безпекою змінюється явно не на користь пішоходів. Особливо тих, котрі мають недобру звичку перебігати дорогу деінде, носити темний одяг, та ізолювати себе від навколишнього світу гучною музикою у навушниках.
Звісно, тут можна було б згадати старий жарт, що коли вже пішохід такий, то йому перед тим, як вибігти на проїжджу частину, варто підняти обидві руки вгору. Ні, не для того, аби бути більш помітним, а щоб патологоанатому було легше з нього стягти сорочку.
Насправді ж варто дотримуватися Правил, і у темну пору одягти
Читать на auto.ria.com