Компанія Ілона Маска SpaceX шість років тому запустила в космос автомобіль Tesla Roadster із манекеном Starman, пише IFLScience.
Відтоді автомобіль віддаляється від Землі з вражаючою швидкістю 25 290 км/год. Згідно з даними трекера Where Is Roadster, з моменту свого запуску 6 лютого 2018 року Tesla Roadster облетів навколо Сонця 4,1 раза.
Після запуску автомобіля в космос, деякі астрономи навіть спробували прорахувати подальшу орбіту об'єкта, а також ймовірність його зіткнення із Землею.
You can see the car blinking in our time-lapse from the 4.1-m SOAR telescope in Chile, taken in twilight on 2018-02-10. The car is already more than 1 million km away, tens of thousands of times fainter than can be seen with the unaided eye. pic.twitter.com/WPHTPjps57
«У Roadster багато спільного з навколоземними об'єктами, які хаотично літають внутрішньою частиною Сонячної системи завдяки повторюваним близьким прольотам повз планети земної групи та іншим факторам. Спочатку такі об'єкти виходять на свої орбіти з більш віддаленого головного пояса, і згодом згорають поруч із Сонцем», - кажуть автори дослідження.
Це робить ймовірність зіткнення з планетами земної групи відносно низькою, яка становить трохи більше ніж 2%. Але автомобіль Маска все ж відрізняється.
«Початкова орбіта Tesla була безпосередньо пов'язана з орбітою Землі, тому ймовірність зіткнення об'єкта з орбітою планети залишатиметься високою, перш ніж він не перейде на траєкторію, що є більш характерною для навколоземних об'єктів. Наразі невідомо, згорить Tesla поруч із Сонцем чи все ж таки впаде назад на Землю», - зазначають астрономи.
Команда дослідників вважає, що у Tesla більше шансів зіткнутися з планетами земної групи, до якої, крім Землі, входять Меркурій, Венера і Марс.
У 2047
Читать на news.infocar.ua