З нього починається наш день, від нього залежить успіх важливих поїздок, наш настрій, а іноді, особливо взимку, і безпека всього екіпажу. Щоб стартер не підвів морозним ранком чи десь далеко від дому, напередодні зими він має бути в повному порядку. “ Автоцентр ” розповідає, чи можна ремонтувати стартер і як обирати новий.
На щастя, стартер – з числа тих вузлів, що нечасто вимагають уваги. Але ця обставина часом надає нам ведмежу послугу: думаючи, що всі стартери такі надійні, як той “рідний”, що був на машині з заводу, власники несерйозно ставляться до вибору запчастин до нього чи до купівлі нового. Це серйозна помилка і порушення надійності всього автомобіля.
Чесно кажучи, коли інженери київського представництва компанії Bosch розповіли нам про конструкцію і умови роботи стартера, ми були здивовані тією безвідмовністю, яку демонструють оригінальні стартери “з заводу”. Інакше кажучи, коли рідний стартер відмовив, до його ремонту чи заміни треба ставитися дуже відповідально.
Як влаштовано стартер
Коротко про конструкцію. Класичний стартер виробництва Bosch Automotive (та власне, і всі інші), має дві частини – електричну та механічну, причому електрична доволі незвична, бо виходить, що стартер вмикає себе сам, точніше – сам забезпечує своє правильне вмикання.
Отже, перш за все, стартер – це електричний двигун. Щоб він міг провертати двигун внутрішнього згорання авто для його запуску, на валу електродвигуна є шестерня. Але вона з’єднується з відповідною шестернею на колінвалу ДВЗ не напряму, а через обгінну муфту (бендикс). Суть бендикса така: він з’єднує електромотор з колінвалом ДВЗ лише на короткий час, саме для старту. І роз’єднує шестерні, як тільки двигун завівся і почав набирати оберти.
Але для узгодження роботи
Читать на autocentre.ua