Першочерговим завданням українського уряду має стати комплексне розв'язання проблем на державному рівні, які постають перед постачальниками пального з польського і румунського напрямків. Про це в радіоефірі KyivFM заявив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
Стосовно Польщі - основна проблема, на думку експерта, - блокування місцевими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
«Скраплений газ із Польщі – це 30% нашого імпорту. Дизель - до 10%, бензин - до 10%… Тобто, так, є диверсифікація, тільки виїхати не можна. І заїхати не можна. Зараз треба шукати вже заміну польському напрямку. Там є варіанти їхати з Польщі через Словаччину, через Угорщину, але це плюс кілометри і, знову-таки, всі туди поїдуть - і там буде колапс», - каже експерт.
Проблеми, але іншого характеру, експерт бачить у постачаннях пального з Румунії.
«Порти Констанца і Галац - їхні основні порти. Даруйте, до 2022 року це була купа металобрухту, який стояв там і ледь животів. Ми фактично їх завантажили на 100+%. Там з'явились обсяги перевалки, обсяги перевезень, всього… Але минув рік - і нічого вони не зробили для того, щоб збільшити потужності відвантаження пального для автотранспорту, залізницею і т.ін.», - зазначає Куюн.
«Щоб завантажитись у тій же Констанці, наші водії стоять тиждень», - розповів експерт.
З його слів, найбільш дивна ситуація складається у Констанці з відправкою пального залізницею.
«Із залізницею так - тобі видали якийсь талончик, і сиди чекай, коли тобі наллють. Може, завтра наллють, а може, через 2 тижні… І ніхто з цим нічого зробити поки що не може», - розповів директор «А-95».
На переконання Куюна, допомогти розв'язати цю проблему могло б втручання українського уряду, оскільки бізнес на своєму рівні зробив усе, що
Читать на news.infocar.ua