Поки світить яскраве сонце і стоїть гарна погода, автомобілісти не надто замислюються про те наскільки повноцінно виконують свою роботу щітки склоочищувача. Восени ж дедалі частіше ллють дощі, тож необхідність відкладеного "до наступного разу" оновлення "двірників” стає очевиднішою. Саме тому заміну щіток склоочисників зазвичай називають сезонною процедурою, — хоча насправді її варто проводити за першої ж очевидної наявності такої потреби.
З огляду на те, що основною функцією щіток очисника вітрового або заднього скла є забезпечення належної видимості за будь-яких погодних умов, а сильний дощ або брудна сльота може "накрити" не лише восени, очікувати на якусь конкретну дату в календарі точно не варто. Тим паче, що експерти з питань дорожнього руху (наприклад, агенція NHTSA) раз у раз заявляють, що погана видимість — це одна з найголовніших причин ДТП, особливо в дощ чи снігопад.
Словом, обговорювати власне необхідність заміни зношених "двірників" нема жодного сенсу. А от розібратися з деякими нюансами варто — тим паче якщо ваш досвід кермування та обслуговування машини ще не дуже великий.
Мабуть, ледь не перше, з чим зіткнеться будь-який автомобіліст біля стенда з автотоварами, це вибір конкретного типу щіток склоочищувача. Наразі на ринку представлені три основні типи щіток: каркасні, гібридні та безкаркасні. Причому, кожен з них має власні переваги та недоліки.
Класичний варіант автомобільних “двірників”, які можна побачити навіть на ретрофото — це каркасні щітки. Головним елементом їхньої конструкції, окрім гумової робочої поверхні, є міцна металева рама, яка рівномірно притискає "лезо" до скла. Це доволі поширений тип в магазинах — і ймовірно, найдешевший з усіх трьох, однак подібна конструкція пасує не усім сучасним
Читать на auto.ria.com