Згідно з нашими спостереженнями, визначальним чинником успіху на українському ринку під час війни (звісно, окрім притомних цінників) є наявність автомобілів у дилерів. Це вже доведений факт, оскільки протягом найближчих місяців у лідери попиту виходили саме ті бренди, імпортери яких мали змогу організувати безперервне постачання. Прикладом того є перше місце за продажами у липні китайського кросовера Chery Tiggo 4, який тоді ненадовго випередив обох визнаних бестселерів українського ринку — Toyota RAV4 і Renault Duster.
У вересні вельми популярний в Україні бренд Skoda піднявся на другий щабель рейтингу найуспішніших виробників, тим часом як флагманський кросовер марки Kodiaq був п’ятим, а компактний Karoq та ліфтбек Octavia посіли відповідно 14 і 15 рядки заліку моделей. Таку динаміку можна пояснити відновленням виробництва на заводі «Єврокар» у Соломоново, куди у червні розпочали постачати машинокомплекти з Чехії.
Варто відзначити, що наприкінці літа кількість зібраних у Закарпатті легковиків майже дорівнювала їхнім продажам, однак початок осені став для «Єврокара» значно продуктивнішим. За даними Асоціації «Укравтопром», протягом вересня там виготовили 408 легковиків — це майже утричі більше, ніж у серпні. Більше з тим, навіть у порівняні з мирним вереснем 2021-го кількість виготовлених в Україні автомобілів Skoda зросла на 20%!
Звісно, варто мати на увазі те, що протягом кількох місяців збирання на «Єврокарі» було призупинене: на початку війни завод використовував спорожнілі приміщення для організації гуманітарного центру. Тож загалом за дев’ять місяців з початку року тут зібрали лише 1515 автомобілів, — це на 56% менше, ніж за аналогічний період довоєнного 2021 року.
Хай там як, тепер справи пішли на краще, тож
Читать на auto.ria.com