У Європейському парламенті зробили важливий крок до регулювання штучного інтелекту, визначивши потенційно шкідливі наслідки цієї технології.
Про це пише The New York Times.
Європейський парламент — основна законодавча гілка влади Європейського Союзу, ухвалив законопроєкт, відомий як AI Act, який регулюватиме розвиток штучного інтелекту та визначає перелік заборон для застосування цією технологією.
Очікується, що закон ухвалять до кінця року.
«Законопроєкт став наймасштабнішою у світі спробою вирішити потенційно шкідливі наслідки штучного інтелекту. AI Act введе нові обмеження на те, що вважається найбільш ризикованим при використанні даної технології», — пише видання.
Так, якщо закон набуде чинності в його нинішньому вигляді, то Європейський Союз заборонить використання біометричних систем, що працюють у режимі реального часу і віддалено, таких як сканування для розпізнавання обличчя.
Також будуть заборонені пристрої, які демонструють когнітивну поведінкову маніпуляцію, наприклад, іграшки з голосовим управлінням, які, як вважається, заохочують небезпечну поведінку дітей.
Крім того, будуть заборонені технології, які класифікують людей на основі їхнього соціально-економічного статусу або особистих характеристик.
Згідно із законодавчим актом, технології, які вважаються «високоризиковими», повинні будуть бути зареєстровані в базі даних ЄС. До них належать системи штучного інтелекту для біометричної ідентифікації та ті, що використовуються правоохоронними органами.
Інше положення забороняє компаніям збирати біометричні дані з соціальних мереж для створення баз даних, практика, яка привернула увагу після того, як компанія з розпізнавання облич Clearview AI використовувала її.
Згідно з останньою версією європейського законопроєкту,
Читать на real-vin.com