Думку про те, що великі автомобілі набагато безпечніші за компактні, спростовували вже неодноразово, проте вона і зараз є дуже поширеною серед автомобілістів. Цього року боротись із забобонами вирішили в американському Страховому інституті дорожньої безпеки (IIHS), експерти якого взяли три великих рамних позашляховики та розбили їх за різними сценаріями. Як результат, жодна з випробуваних моделей не змогла отримати найвищої оцінки Top Safety Pick+.
Варто зазначити, що для тестування позашляховиків в IIHS обрали найсвіжішу версію свого протоколу, який вимагає, щоб під час краш-тесту з частковим перекриттям на другому ряді сидінь теж були встановлені манекени. До слова, саме через їхні показники усі тестування були фактично визнані провальними. Наприклад, задні пасажири Wagoneer та Expedition мають високий ризик травмування грудної клітини, а на Chevrolet Tahoe - ще й шанс отримати травми голови та шиї.
Через дуже велику масу ці моделі схильні до деформації кабіни під час фронтального удару і в цьому плані найкраще себе проявив новий Jeep Wagoneer який отримав хорошу оцінку за фронтальний краш-тест. При цьому рівень захисту нового Tahoe було визнано прийнятним. Цікаво, що найбільшу деформацію експерти виявили в нижній частині кузова: на їхню думку таких пошкоджень вистачило б для травмування ніг водія та пасажирів.
Гірше проявив себе Ford Expedition, захист якого було визнано незначним у цьому тесті. Автомобіль продемонстрував практично ті ж недоліки, що й Chevrolet Tahoe, але їхній перелік доповнила ще й відірвана рульова колонка та розрив металу в районі передньої стійки. Через це водій має неабиякий ризик отримати травми правої ноги.
Окрім цього експерти розкритикували оптику нового Tahoe, яка на їхню думку погано
Читать на auto.ria.com