Чим більше стає різноманіття моделей у різних виробників, тим складніше визначати чіткі межі між окремими класами легковиків. Геть не те, що було, скажімо, у 80-ті чи 90-ті роки минулого століття – по 3-5 моделей на одну марку, і жодного клопоту аби зрозуміти, що куди віднести. Тепер же різні системи класифікації додають плутанини, непросто провести однозначний розподіл за габаритами, оскільки часто авто різних моделей (відповідно й сегментів) можуть бути побудовані на одній платформі, а ще свого додає слово «бізнес», коли має значення не лише розмір, а позиція марки на ринку, оснащення машини, моторна гама, початкова ціна та доступність додаткових опцій.
А коли до всього цього ще й додати реалії українського вторинного авторинку, де умовний бізнес-клас добряче розтягнутий ще й у віковому діапазоні, стає геть непросто вивести все «під одну лінію». Хоча – навіщо? Адже нас цікавить те, які автівки Е-класу (або наближеного до нього) купують українці, і незалежно від результату, ми побачимо дійсну картину нашого ринку.
А вона буде доволі різноманітна: почнеться все з класичних представників класу, BMW 5 Series, Audi A6 та Mercedes-Benz E-Class, між якими розташувалася Toyota Camry, чия присутність саме у «бізнесі» дискусійна, адже в цьому ж списку є Avalon, проте… Подібні дискусії у компаніях гаражних ентузіастів можна вести й щодо Nissan Maxima й Teana, або навіть про Audi A6 та «сотку», адже нібито це одна продуктова лінія. Можна і до Mercedes-Benz CLS поставити питання: чому чотиридверне купе серед представників «бізнесу» - і відповідь буде доволі очевидна: бо таких купе на нашому ринку недостатньо для створення окремого рейтингу, а CLS-Class створений на базі «мерсівського» Е-класу. З тих же міркувань тут присутній
Читать на auto.ria.com