Певно, частині автовласників в нинішніх умовах байдуже до цих євроіндексів – аби пальне було в наявності та подешевше. Але ж клас пального – справа не лише екологічна: усім сучасним автомобілям потрібен як мінімум Євро 5.
Відповідно, загальнонаціональні мережі АЗС – лідери ринку – давно вже не торгують паливом інших, застарілих стандартів, і навіть в умовах війни більшість з них не відступають від цього правила. Наприклад, відомо, що компанія Socar пропонує своїм клієнтам бензин та дизпаливо виключно актуальних стандартів – з того часу як її АЗК розпочали працювати для споживачів в Україні.
На жаль, в умовах війни не всім мережам вдається дотримуватись таких суворих правил, тому сьогодні можна “випадково” заправитися бензином старого типу. А у чому, власне, різниця, і що буде, якщо сучасну машину “нагодувати” паливом, виготовленим за нормами Євро 3?
У чому різниця між Євро 3 та Євро 5
Розподіл бензину та дизельного палива на класи почався вслід за запровадженням екологічних класів автомобілів за токсичністю їхнього вихлопу. Чим вище клас пального – тим, по-перше, менше у ньому речовин, які роблять вихлопні гази шкідливими для людини та природи. А по-друге, тим більш дружнє воно до певних систем автомобіля, здебільшого – до нейтралізаторів вихлопних газів.
Оскільки автовиробники давно вже почали підлагоджувати кожне покоління своїх моделей під чергові нові вимоги екологів, автомобілі виявилися “прив`язаними” до класу пального.
Воно б і нічого, але надсучасні системи нейтралізації вихлопних газів псуються від палива старих класів. У бензинових машин в першу чергу страждає каталізатор, у дизельних – сажовий фільтр. У бензинах, виготовлених за нормативами Євро 3, є речовини, які крім іншого порушують процес згорання та
Читать на autocentre.ua