Тривожний сигнал: через невідповідність амбітних планів електрифікації автомобільного сектора ринковим реаліям європейські автовиробники можуть «попасти» на багатомільярдні штрафи й втратити значні кошти замість того, щоб спрямувати їх на досягнення «нульових викидів». Європейська асоціація виробників автомобілів (ACEA) закликала Єврокомісію переглянути цільові показники викидів для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, оскільки продажі електромобілів у регіоні продовжили падіння минулого місяця.
«Перехід до нульових викидів є дуже складним завданням, оскільки зростає занепокоєння щодо досягнення цільових показників скорочення викидів CO2 для автомобілів і мікроавтобусів до 2025 року», - зазначено у заяві асоціації.
Нагадаємо, план значного скорочення шкідливих викидів транспортом з ДВЗ передбачав дуже амбітний намір масового переходу до виробництва переважно електромобілів. Однак у 2024-му чимало автомобільних брендів, які спершу поставилися до цієї ідеї з ентузіазмом, були вимушені переглянути власну позицію. І річ тут не у здатності побудувати потрібну кількість електричок, а у готовності споживачів їх купувати. Особливо на тлі загального сповільнення попиту на нові авто в європейському регіоні.
За даними ACEA, кількість реєстрацій нових автомобілів у Європейському Союзі впала на 18,3% у серпні 2024 року, а продаж акумуляторних електромобілів (BEV) скоротився на 44% (до 92 627 нових «електричок» за місяць). Від початку 2024 року в ЄС були зареєстровані 902 тисячі електричних ТЗ, що становить близько 14% ринку, хоча за підсумками серпня 2023-го їхня частка перевищувала 20%! Найбільше падіння попиту цього літа зафіксували на найпотужніших для BEV ринках Німеччини (-68,8%) та Франції (-33,1%).
Причина не лише
Читать на auto.ria.com