Попри те, що на ринку поступово знижується кількість автівок, конструкції чиїх двигунів дозволяють без надмірних затрат встановити газобалонне обладнання для роботи на пропан-бутановій суміші, темпи офіційних «вписувань» ГБО зростають: на початку цього року щомісяця близько 2 тисяч легковиків отримували запис у «техпаспорт» про наявність другого виду пального, зараз ці обсяги сягнули близько 4 тисяч інсталяцій в місяць.
Оскільки числа, якими ми тут оперуємо, отримані з відкритих даних ГСЦ МВС, частка «тіньових» переобладнань залишається, власне, в тіні, бо порахувати машини, які не були подані на сертифікацію та перереєстрацію після встановлення ГБО, фізично неможливо.
Третій квартал наразі став найбільший за кількістю встановлених комплектів ГБО – 11,2 тисячі. Нагадаємо, що у 1 першому кварталі обсяги були всього 7,1 тис., у другому – 10,2 тис. При цьому середній вік легковиків, на які інсталювали ГБО, не змінився, й становить близько 14 років.
Серед виробників, на чиїх автівках найчастіше з’являлося газобалонне обладнання, конкурують Volkswagen та лідер попередніх періодів Toyota. Між наступними учасниками списку, якщо їх теж розглядати парами, кількісний розрив не такий помітний:
Далі перейдемо до списку окремих моделей, котрі були переобладнували найчастіше для роботи на «газі». Очолив рейтинг цього разу не Daewoo Lanos, як це було раніше, а Skoda Octavia. Що, врешті, логічно – парк «Ланосами» не поповнюється, частина їх вже має ГБО, інша частина закінчує службу списанням за вичерпанням ресурсу. Загалом картина з моделями доволі звикла: старіші європейські моделі, ті, котрі ще з «атмосферними» двигунами, та трохи «американців» (мається на увазі авто, що прибули зі США, але не обов’язково вироблені там), тих, на яких
Читать на auto.ria.com