Можна було б почати цей огляд з історичного екскурсу, й розповісти про те, коли та які китайські марки з’явилися в Україні першими, котрі з них «провалилися», а які все ж здобули репутацію «непоганих авто, як за свої гроші», проте краще оминемо ці спогади, й відразу перейдемо до огляду реалій авторинку зразка 2023 року. Бо тут і без історій є чимало цікавого, зокрема – електричні автомобілі, вироблені в Китаї.
Трохи чисел: за 11 місяців поточного року вживаних легковиків з батарейним живленням, які мають маркування китайських автофабрик, було куплено 6,3 тисячі. Це 15% від усіх електромобілів, що були куплені на вторинному ринку або подані на першу реєстрацію за згаданий період (за інформацією з відкритих даних ГСЦ МВС). При цьому, підкреслимо – до рахунку бралися не лише «чисто-китайські» марки, а усі легковики з пробігом, на кузовах яких присутній напис «Made in China». Бо якби взяли лише «китайців», їх би виявилося всього 2% від загального обсягу проданих електромобілів, або ж 15% від тих, які мають щойно згаданий напис. То у чому ж річ – яка різниця між китайськими авто, та авто, виробленими у Китаї?
Негайно пояснюємо: у Піднебесній працює чимало спільних підприємств, які за різного виду угодами та ліцензіями виробляють автомобілі не лише місцевих, а й американських, європейських, корейських та японських марок. Об’єднує їх те, що здебільшого ця продукція призначена для місцевого ринку – відповідає тамтешнім стандартам безпеки, заряджання, та має написи і меню електроніки з ієрогліфами. Однак, як показує наведена вище статистика, це не надто зупиняє незалежних дилерів, котрі поспішають задовольнити чималий попит українських автомобілістів на подібні транспортні засоби, яких теж не надто стримують згадані недоліки.
Ось
Читать на auto.ria.com