Ціни на нафту зросли в понеділок після того, як Китай продовжив (rolled over) заходи щодо забезпечення ліквідності, щоб допомогти своїй економіці, що постраждала від пандемії, що породило сподівання на покращення прогнозу попиту на пальне з боку найбільшого у світі імпортера сирої нафти.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 66 центів, або 0,7%, до 92,29 долара за барель на 04:30 за Грінвічем, відновившись після падіння на 6,4% минулого тижня. Американська нафта марки West Texas Intermediate торгувалася на рівні $86,17 за барель, що на 56 центів, або 0,6% вище після падіння на 7,6% минулого тижня.
Центральний банк Китаю продовжив термін погашення середньострокових кредитів, залишивши процентну ставку без змін другий місяць поспіль.
Аналітики вважають, що повний "роловер" є сигналом, що центральний банк продовжить проводити м'яку грошово-кредитну політику.
Країна також пообіцяла значно збільшити внутрішній потенціал енергопостачання та посилити контроль ризиків щодо ключових товарів, включаючи вугілля, нафту, газ та електроенергію, заявив у понеділок високопосадовець Національної енергетичної адміністрації.
Китай і далі збільшуватиме резервні потужності за ключовими товарами, заявив інший державний чиновник на прес-конференції в Пекіні.
Нафта знайшла підтримку завдяки поєднанню чинників, включаючи коментарі голови КНР Сі Цзіньпіна на партійному з'їзді, які запевнили у проведенні політики адаптації економіки, що є позитивною ознакою перспектив попиту, сказала аналітик CMC Markets Тіна Тен.
Очікується, що Китай випустить торговельно-економічні дані цього тижня. Хоча зростання ВВП у третьому кварталі може відновитися порівняно з попереднім кварталом, жорстка політика президента Сі щодо COVID-19 змушує економіку № 2 у світі
Читать на bin.ua