Під терміном «гібрид», коли йде мова про автомобілі, найчастіше розуміють конструкцію, яка поєднує двигун внутрішнього згорання з генератором, спеціальною трансмісією, акумулятором та блоком керування, який дає змогу вмикатися цим елементам разом чи почергово, для того, аби досягти найвищої економії щодо споживання пального.
І це справді так: «гібриди» мають значно менший апетит до бензину (рідше серед них зустрічаються дизель-електричні варіанти), особливо це помітно в міському режимі їзди. Коли аналогічна за класом (або й така ж модель, але не гібридна) споживатиме, скажімо, 12…15 л/100 км, «гібрид» обійдеться 5…6 літрами пального на ту ж дистанцію.
В шосейному режимі економія вже не настільки помітна, проте варто згадати про два основні види «гібридів» - HEV та PHEV. Перший тип – так званий самозарядний, тобто порівняно невеликий тяговий акумулятор може отримати енергію виключно від генератора, розташованого на борту автівки. Другий тип – підзарядні, які подібно до електромобілів можуть поповнити запас електроенергії від зовнішнього джерела – побутової розетки чи станції із загальним доступом. Тоді власник отримує ще й частину переваг електромобіля, бо певну дистанцію машина може долати виключно на електротязі.
Бонус усіх «гібридів» - автоматична коробка передач (скоріше варіатор, проте це не принципово – під рукою водія стандартний важіль чи диск з набором режимів PRND), тихий хід, майже безшумне рушання у більшості, та економність, про що уже згадували.
Отже, ми відібрали 15 варіантів легковиків з пробігом, які належать до групи «гібридів» обох типів (HEV та PHEV, при чому в рамках однієї моделі можуть бути обидва варіанти виконання), які вкладаються у ціновий діапазон від $10 до $15 тис. Узяли ми ті моделі, вибір
Читать на auto.ria.com