17 грудня 1922 року стартувала знаменитий «Чорний рейд», який став найважливішою подією в історії напівгусеничних автомобілів. Його учасниками стали п’ять машин Citroen-Kegresse, які пройшли пустелею Сахара 3200 км.
Ще 31 травня 1914 року французький механік та винахідник Адольф Кегресс отримав патент на напівгусеничні автомобілі. У роки Першої світової кілька десятків таких машин успішно застосовувалися в армії. Пізніше його винаходом зацікавилася фірма Citroen та розгорнула широку рекламну компанію. Кульмінацією програми став грандіозний автопробіг пустелею Сахара.
Для нього підготували п’ять машин на базі легкового автомобіля Citroen B2. Він мав двигун робочим об’ємом 1452 см куб. потужністю 20 к. с. Передню неведучу вісь залишили без змін. А ось замість задньої встановили гусеничний рушій Кегресса. Він являв собою гнучкі гумометалевими стрічки, привід яких від провідних барабанів був фрикційним, тобто здійснювався лише за рахунок сили тертя.
Експедицію очолили відставний полковник Луї Одуен Дюпрей, який добре знав умови Африки, та генеральний керуючий заводами Citroen – Жорж Марі Хаардт. Колона стартувала із Тугурту. Середня швидкість маршруті становила 15 – 18 км/год. При цьому середня витрата палива була 28 л на 100 км. 7 січня машини прибули до Тимбукту. На фініші їх зустрічали сам Андре Сітроен та Адольф Кегресс. А 1 лютого машини вирушили у зворотну путь.
У нелегких дорожніх умовах напівгусеничні автомобілі показали непогану прохідність. На цьому фірма Citroen, однак, не заспокоїлася і затіяла новий, ще більш грандіозний пробіг через всю Африку, з півночі на південь. Але машин було вже вісім. 28 листопада 1924 року експедиція рушила з Алжиру. Всюдиходи рухалися верблюжими стежками, руслами висохлих річок,
Читать на autocentre.ua