Ворожі обстріли цивільної інфраструктури істотно вплинули на усі ланки повсякденного життя в Україні. Як ми вже повідомляли, попит на нові автомобілі протягом листопада хоч і неістотно, але зменшився, хоча реалії воєнного часу вплинули на структуру ринку доволі неочікуваним (можна навіть сказати — оптимістичним) чином. Однак продажі авто для бізнесу, які можна вважати свідченням про загальний стан економіки, на жаль, зменшилися.
Варто зазначити, що втрат зазнав комерційний сегмент у цілому: за даними Інституту досліджень авторинку, протягом листопада українці придбали загалом 4,1 тисячі легких комерційних транспортних засобів (нових і вживаних) повною масою до 3,5 тонн. Це майже на 37% менше, ніж за аналогічний період минулого року, та на 3% менше за продажі у жовтні. Однак новими серед усіх згаданих були лише 127 імпортованих LCV (плюс 22 легких вантажівки, переобладнаних і реалізованих українськими спеціалізованими підприємствами).
1. Renault Express: 16 нових авто;
2. Fiat Ducato: 13 нових авто;
3. Peugeot Landtrek: 12 нових авто;
4. Iveco Daily: 8 нових авто;
5. Mercedes-Benz Sprinter: 7 нових авто;
6. Fiat Doblo: 6 нових авто;
7. Peugeot Boxer: 5 нових авто;
8. Citroen Jumper: 4 нових авто;
9. Fiat Fiorino: 3 нових авто;
9. Renault Master: 3 нових авто;
10. Mercedes-Benz Vito: 2 нових авто.
Цікавим гостем наведеного переліку є пікап Peugeot Landtrek: побудований на базі китайського Changan Kaicheng F70 5,4-метровий автомобіль загалом призначений для ринків Південної Америки, Близького Сходу та Африки, тож новим до України офіційно не постачається. Його наявністю в рейтингу ми, вочевидь, завдячуємо активній закупівлі утилітарного транспорту для потреб ЗСУ.
Цікаво, що марка Renault, фургончик якої став найпопулярнішим
Читать на auto.ria.com