Поява модульних платформ свого часу дозволила автовиробникам істотно зекономити на виробництві та розробці нових моделей. Зі збільшенням кількості цифрових систем ця економія стає все менш значною, тож в офісах деяких брендів почали замислюватись про перехід на універсальні електронні платформи, або принаймні про спільне використання витрат на їхню розробку. Днями стало відомо, що на таку колаборацію мають намір піти у Mazda та Toyota.
Звісно, у компаніях запевняють, що мультимедійні системи не будуть повністю ідентичними, але в усіх електромобілях, що будуть випущені після 2027 року, вони збігатимуться на 90%. Скоріше за все, у ті самі 10% японці включають дизайн і ергономічні особливості різних моделей. В той самий час, з точки зору конфігурації операційної системи, дисплеїв, роз'ємів, джгутів та блоків керування обладнання виявиться аналогічним.
Mazda має неабияку користь від співпраці з Toyota вже сьогодні.
За словами добре проінформованих представників брендів, лише розробка програмного забезпечення до різноманітних систем потребує неабиякого фінансування — близько 2 мільярдів доларів на рік, — тому представники відносно невеликої компанії Mazda сподіваються, що колаборація з Toyota дозволить їм заощадити сотні мільйонів доларів і зменшити видатки на ці потреби щонайменше на 70-80%.
Очікується, що з часом інформаційно-розважальні системи відіграватимуть дедалі більшу роль і глибше інтегруватимуться до роботи електронних асистентів автомобілів: так виробники намагатимуться виділити свої моделі та створити додаткові конкурентні переваги. Що ж до співпраці Mazda та Toyota, то ця історія вже не нова. Ще у 2015 році обидві компанії об'єднали зусилля для розробки інноваційних силових агрегатів, а від початку розробки й
Читать на auto.ria.com