Електромобілі уже нікого не дивують на наших дорогах, проте навколо них досі існує багато міфів та стереотипів. Багато людей вважають, що електрокари це більше іграшка, ніж повноцінний транспорт.
Мовляв, вони дорогі, мають обмежений запас ходу, не мають позитивного впливу на екологію та під них немає розвиненої інфраструктури. Однак сучасні технології та розвиток ринку повністю змінили ситуацію, і ці міфи потребують розвінчання.
Один з найбільш поширених стереотипів — електромобілі коштують набагато дорожче, ніж традиційні авто.
Реальність: новітні електромобілі з вражаючими характеристиками й набором актуальних технологій мають цілком характерні для свого класу цінники. Зокрема, електричний кросовер Volkswagen ID.4 вартує від 30 тисяч доларів, що майже на 10 тисяч дешевше, ніж новий дизельний Volkswagen Tiguan.
Ба більше, електромобілі не потребують дорогого технічного обслуговування: у них менше вузлів у порівнянні з авто із двигунами внутрішнього згоряння.
І до того ж ціна на електромобілі постійно знижується завдяки розвитку технологій і конкуренції. Сьогодні існують бюджетні варіанти, наприклад, Nissan Leaf (від $28 тисяч — нове авто, від $4 тисяч — вживане), Hyundai Kona Electric (від $29 тисяч — нове, від $14 тисяч — вживане), та ціла лінійка доступних електроавто з Китаю: BYD, MG, Haval від 15 тисяч доларів.
Інфраструктура зарядних станцій – це ще один болючий момент для скептиків електромобілів. Такі люди кажуть, що заряджати електрокар надто довго і незручно.
Реальність: кількість зарядних станцій в Україні постійно зростає. Станом на сьогодні їх є понад 4000 по всій країні, і велика частина з них підтримує швидке заряджання.
Заряджати електрокар можна вдома, використовуючи звичайну розетку або спеціальні
Читать на auto.ria.com