Український автопарк у вересні 2024-го поповнили 838 нових легкових електромобілів: 80% (672 одиниць) з цієї кількості це електрокари з Китаю! Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.
Після багаторічного панування Nissan Leaf поступився своїм лідерством для BYD, Zeekr, Volkswagen (німецький виробник збирає свої ID.4 на заводах біля Шанхаю, КНР).
Втім досі присутні стереотипи, що китайське — це неякісне. І маркування написом «Made in China» ставило під сумнів доцільність придбання товару, тим паче автомобіля.
А ще побутують думки, що під китайські електрокари треба купувати перехідники, щоб їх заряджати. Та і начебто обслуговувати їх нема де. «Відсутні й СТО, і запчастини». Якби це все було так, то на цьому реченні стаття б і закінчилася.
Українці все більше купують електрокари саме з Китаю. І цьому є декілька пояснень:
Одна з головних переваг китайських електромобілів — це їх вартість. Вони аж на кілька тисяч доларів суттєво дешевші за європейські, американські чи японські аналоги. Наприклад, BYD Seagull 38.9 kWh 2023 року вартує від $15,5 тисяч, тоді як Nissan Leaf 39 kWh 2023 року коштує від $28 тисяч! І ще в BYD більший пробіг від однієї зарядки, ніж у «Ніссана».
Китайці серйозно інвестують у розвиток технологій. Це і підвищення автономності транспортного засобу, збільшення ємності та безпеку тягових батарей тощо. Та що там казати: Zeekr 001 2023 року точно є гідним супротивником для Tesla Model Y того ж року випуску. Китайське авто, залежно від комплектації, має більшу дальність ходу (до 1000 кілометрів), швидшу ніж у «Тесли» зарядку (до 360 кВт), просторіший салон, преміальний інтер’єр. І ще — адаптивну пневматичну підвіску для більш комфортних поїздок.
Власники електромобілів китайського виробництва в
Читать на auto.ria.com