Минулої суботи київський автодром Чайка прийняв всесвітню серію змагань з дріфтингу… Віртуального дріфтингу. 60 кіберспортсменів з різних куточків земної кулі прийняли участь у третьому раунді Bitlook Virtual Drift.
Організатори підготували унікальну конфігурацію траси, яку до цього ніколи не використовували у справжніх змаганнях.
З особливостями суддівського завдання ви можете ознайомитися на цьому відео брифінгу (субтитри українською):
Спортивний дріфтинг складається з трьох основних складових: Траєкторія, Кут і Стиль. Давайте розглянемо їх детальніше.
Під час оцінювання Траєкторії, судді враховують на скільки чітко учасники дотримуються заданого напрямку на трасі і як вони обирають маршрут.
Кожна траса є ширшою ніж корпус автомобіля, а отже рухатись по ній можна по різному. Базовою директивою траєкторії є вимога, що траєкторія має бути округлою, без зрізань. Тоді автомобіль має змогу рухатися швидше.
Для траєкторного орієнтиру, на трасі використовують кліпінг-зони. Це спеціальна розмітка, якої повинні дотримуватися учасники. Кліпінг-зони діляться на:
Коли ми говоримо про Кут заносу, тут мається на увазі не найбільший градус кута, а найоптимальніший підбір кута, щоб автомобіль мав змогу прискорюватися.
З точки зору фізики, оптимальний кут заносу відносно траси коливається в районі 45 градусів. Якщо кут більший, то автомобіль впирається і сповільнюється. Якщо менший – навпаки, має змогу розганятися, але маленький кут не додасть вам балів від суддівської колегії.
Стиль – це найскладніший критерій, але він теж має свою обʼєктивізацію. Ні, це не про зовнішній вигляд авто. Стиль більше стосується манери водія.
В спорті прийнято ділити стиль на два піднапрямки:
Найкращий заїзд кваліфікації продемонстрував чинний лідер особистого заліку
Читать на autocentre.ua