Нафта зросла на початку торгів у п'ятницю, компенсувавши частину тижневих втрат, спричинених побоюваннями з приводу попиту з боку Китаю та очікуваннями, що найвища межа цін, запланована країнами Великої сімки (G7) на російську нафту, збереже пропозицію.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 13 центів, або 0,2%, і торгувалися на рівні 85,47 долара за барель о 01:21 за Грінвічем.
Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) підскочили на 35 центів, або 0,5% порівняно з ціною в середу, близькою до 78,32 долара за барель. У четвер не було розрахунків щодо WTI через святкування Дня Подяки в США.
Обидва контракти пережили третій тижневий спад поспіль, приблизно на 2% через побоювання щодо зниження пропозиції.
Дипломати G7 та Європейського союзу обговорюють обмеження цін на російську нафту в діапазоні від 65 до 70 доларів за барель з метою обмеження доходів для фінансування військового наступу Москви в Україні без порушення світових нафтових ринків.
"Ринок вважає (стелі цін) занадто високими, що знижує ризик заходів у відповідь Москви", - заявили аналітики ANZ Research в записці для клієнтів.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва не постачатиме нафту і газ будь-яким країнам, які приєднаються до встановлення цінової стелі, що Кремль підтвердив у четвер.
ANZ також заявила, що є ознаки того, що сплеск випадків COVID-19 у Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, починає позначатися на попиті на пальне, при цьому трафік знижується, а передбачуваний попит на нафту становить близько 13 мільйонів барелів на день, або на 1 мільйон барелів на добу нижче. ніж у середньому.
"Це залишається стримуючим фактором для попиту на нафту, який у поєднанні зі слабкістю долара США створює негативний фон для цін на
Читать на bin.ua