В той час, як німецька Audi відмовилась від “заряджених” седанів RS6 і сконцентрувалась тільки на універсалах, в BMW випускали спортивний M5 в сімейному кузові тільки у двох поколіннях: E34 та E61. Причому, в першому випадку було випущено 891 екземпляр, а в другому тираж збільшили до 1025 автомобілів. Після цього баварці усіляко відхрещувались від спортивних універсалів, але ринок нарешті сам розставив пріоритети, а після успішної презентації молодшого BMW M3 Touring, нарешті до серії добрався ультимативний BMW M5 Touring.
Після прем'єри спорт-седана в кузові G90 можна було почути багато критики за надмірну вагу. Універсал в цьому плані ризикує ще більше, адже з вагою у 2475 кілограмів він виявився ще важчим, а його максимальна маса тепер перевищує три тонни. Зрозуміло, що така прибавка одразу відобразилась на динаміці розгону, але різниця з седаном в цьому плані мінімальна — всього 0,1 секунди.
За виключенням форми кузова в технічному плані універсал майже повністю повторює чотиридверний M5 і має точно таку ж плагін-гібридну силову установку з 4,4-літрового бітурбо V8 на 585 кінських сил і інтегрованого у восьмидіапазонний “автомат” 197-сильний електродвигун. Баварці запевняють, що сумарна віддача усієї системи складатиме 727 кінських сил і 1000 Н·м крутного моменту, але тут варто нагадати, що усі ці характеристики актуальні тільки при зарядженій тяговій батареї, як і заявлені 3,6 сек до 100 км/год.
Повноприводна трансмісія M xDrive на всі M5 встановлюється вже в базовому виконанні. За замовчуванням більшість тяги тут передається на задню вісь з активним диференціалом, а підключення передніх коліс відбувається через муфту. Якщо є бажання, за допомогою режиму для дрифту універсал можна перевести в примусовий
Читать на auto.ria.com