Європейський протокол краш-тестів Euro NCAP і північноамериканський NHTSA вважаються одними з найсуворіших у всьому світі. Однак інші алгоритми випробувань також постійно розвиваються та щороку стають дедалі жорсткішими. Наприклад, аналогічний за функціоналом комітет ASEAN NCAP, котрий опікується оцінкою безпеки автомобілів у південно-східній Азії, нещодавно оновив свої протоколи, внаслідок чого жоден пікап не міг отримати від них максимальні п'ять зірок. Принаймні досі.
Першим відмінником у цьому класі став новий Mitsubishi Triton, відомий у нашій країні як L200. В плані безпеки цей автомобіль є типовим представником свого класу. Залежно від комплектації на ньому може бути встановлено від трьох до семи подушок безпеки, а вже в стандартній версії пропонують ABS, систему контролю стійкості, нагадування про непристебнуті паски безпеки та функцію захисту пішоходів.
У топовій модифікації пікап отримає ще більше додаткових систем безпеки. Наприклад, для новинки обіцяють систему автоматичного екстреного гальмування, контроль рядності й автоматичне дальнє світло. Систему моніторингу сліпих зон в країнах Азії також виключили з базової модифікації, тому за її встановлення там доведеться доплачувати.
Як аналогічні бюро, що працюють на інших ринках, ASEAN NCAP розділяє свої тестування на декілька категорій. Під час оцінки безпеки дорослих пасажирів пікап отримав 26,01 бала з 32 можливих, а захист дітей експерти оцінили у 44,72 бала з 51 можливого.
Оцінку електронних асистентів експерти з країн Азії також поводять, однак сама процедура там простіша, ніж у європейських колег. Як результат, за ефективність “помічників безпеки” Triton отримав 15,16 бала з 21 можливого, а захист велосипедистів та мотоциклістів оцінили на 8,18, - такий
Читать на auto.ria.com