Принцип «Попит народжує пропозицію», сформульований британським економістом Джоном Кейнсом майже сотню років тому, жорстко продемонстрував свою актуальність автомобільній індустрії. Стикнувшись з невідповідністю власних очікувань і реальних продажів нових електромобілів у 2024 році, чимало потужних брендів визнало необхідність переглянути амбітні плани переходу виключно на виробництво приватного електричного транспорту з 2030 року.
Серед перших марок, які визнали надмірний оптимізм плану повного переводу модельного ряду на електричну тягу, опинилася Mercedes-Benz: у штаб-квартирі компанії вже висловили намір зберегти виробництво моделей з ДВЗ щонайменше до 2030-го. Схожі заяви лунають і з офісу Peugeot: хоч французи досі вважають кінцевою метою повну електрифікацію, оновлена стратегія передбачає й розширення лінійки гібридних агрегатів, — і це збігається з позицією, яку віддавна захищає Toyota. До речі, японський бренд вже анонсував план подальшої розробки нових досконаліших ДВЗ в альянсі з Mazda й Subaru.
Нещодавно до переліку «реалістів» доєднався і європейський підрозділ Ford: майже одразу після презентації електричного купе-кросовера Capri у Ford Europe визнали, що план електрифікації був надто амбітним. «Реальність може змусити вас коригувати свої плани. Ми вже не вважаємо повний перехід на електрику до 2030 року хорошим варіантом для бізнесу і для наших клієнтів», - зазначив у своєму інтерв’ю Марін Гджая, операційний директор Ford Model E (нової філії Ford, що спеціалізується на електромобілях).
А днями про намір пом’якшити власну позицію заговорили й у компанії Volvo, комерційний директор якої ще минулого року запевняв, що після 2030-го марка не продаватиме жодного автомобіля, котрий не буде повністю електричним.
Читать на auto.ria.com