Наприкінці минулого, 2022 року (14 грудня), було запроваджено низку змін в правилах реєстрації транспортних засобів. Одна з них стосувалася перереєстрації автомобілів при зміні власника, для чого обов’язково слід було отримувати експертний висновок, і лише з ним прямувати до сервісного центру для укладення договору купівлі-продажу та, власне, перереєстрації машини. До згаданої дати «проходження експерта» було добровільним – за бажанням покупця.
І от знову Уряд вирішив повернути «старий» варіант з добровільним отриманням висновку експертної служби МВС на автомобіль, повідомляє Урядовий Портал. Тобто, коли відповідна постанова КМУ набуде чинності, отримання висновку (а також оплата за нього та окремий запис в чергу) відбуватимуться лише з власної ініціативи покупця.
При цьому, хоч отримання адмінпослуги стає швидшим та зручнішим, варто розуміти певні ризики, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий у своєму інтерв’ю «Цензор.Нет». Зокрема, торік було виявлено 1202 транспортні засоби з підробленими номерами двигуна або кузова, цього року зафіксовано вже 381 такий випадок. Хоча здебільшого такі порушення виявляли на «свіжопригнаних» машинах, тобто тих, які нещодавно прибули із-за кордону, були розмитнені та подавалися на першу реєстрацію. До речі, проведення експертного дослідження при першій реєстрації автотранспорту залишиться обов’язковим.
Також, окрім спрощення та пришвидшення надання послуг з перереєстрації автотранспорту у сервісних центрах, переведення експертного дослідження в категорію послуг, які замовляються добровільно, відкриває у перспективі ще одну можливість – повністю дистанційного, за допомогою смартфонів та Дії (або електронного кабінету водія), переоформлення автомобілів. Онлайн
Читать на auto.ria.com