Ідея користуватися автомобілем, який поєднує практичні вигоди бензинового або дизельного двигуна з потенціалом електричної силової установки, в принципі доволі приваблива. Однак статистика свідчить, що в Україні така техніка помалу втрачає позиції: за даними Головного Сервісного центру МВС кількість нових авто з гібридними силовими установками вже другий місяць поспіль поступається навіть попиту на «електрички».
Найвищого на цей час рівня продажів гібриди досягли влітку 2023 року: у серпні українські дилери знайшли власників для 1124 нових гібридних авто (проти 690 електромобілів). Однак підсумок лютого 2024-го, хоч і перевищив показник січня на 56 таких машин, виявився значно скромнішим: 818 гібридів проти 1006 нових електромобілів. У чому річ?
1. Toyota: 328 нових гібридів (-15);
2. Nissan: 107 нових гібридів (+6);
3. Audi: 84 нових гібриди (+5);
4. Land Rover: 70 нових гібридів (+29);
5. Mercedes-Benz: 61 новий гібрид (-6).
Насамперед у вартості: навіть найдоступніші легковики з «м’якими» гібридними установками коштують більше за порівняні моделі «на бензині» без додаткової електрифікації. Для прикладу, один із найдоступніших MHEV на українському ринку — 3,7-метровий Suzuki Ignis з 83-сильною установкою і 5-ступеневою механічною КПП — коштує щонайменше 642 00 грн (або 757 тисяч з варіатором CVT), а з цим бюджетом можна обирати не лише серед сили силенної китайських кросоверів з «класичними» бензиновими установками, а й поглядати на низку просторіших «європейських» альтернатив на кшталт Citroen C3, Fiat Tipo Cross чи навіть Renault Duster.
Тим часом експлуатаційні вигоди значної частини гібридних установок, які оптимістично анонсують виробники, у щоденній експлуатації виявляються не такими очевидними та легко
Читать на auto.ria.com