Серед ентузіастів дуже поширена думка, що електромобілі в цілому легше обслуговувати, але й вони мають власні особливості. По-перше, процедура їхнього заряджання довша та складніша, ніж заправка звичайного авто. Але час від часу трапляються й інші технічні нюанси. Наприклад, на нашій пам'яті декілька разів траплялась ситуація, коли після зарядки автомобіль «відмовлявся» розблокувати роз'єм високовольтного кабелю станції, тож машина буквально залишалась прив'язаною до неї. То що ж потрібно вчинити, потрапивши в подібну історію?
Така ситуація значно поширеніша, ніж може ждатись. Саме тому всі великі виробники передбачили у своїх моделях механізми аварійного вивільнення зарядного кабелю. Точну процедуру розблокування стопорного штифта можна знайти в інструкції з експлуатації вашого авто, тож перед тим, як вдаватись до будь-яких маніпуляцій з власним авто, ми наполегливо радимо ознайомитись з нею та чітко слідкувати усім пунктам, що описані там, щоб запобігти пошкодженню машини або ураженню струмом.
Цікаво, що у більшості випадків алгоритм розблокування кабелю механічним шляхом не надто відрізняється у різних виробників: майже завжди це робиться за допомогою спеціального троса, закріпленого неподалік порту зарядки. Основна відмінність переважно у місті його розташування, тому ми вирішили розглянути процедуру на прикладі декількох популярних у нас моделей.
Інструкція Volkswagen про те, як відімкнути електромобіль від зарядки.
Наприклад, дуже поширений в наших краяхID.4 має порт заряджання на задньому крилі, тому аварійну чеку тут потрібно шукати в багажному відділенні за обшивкою. Сама вона прикрита карпетом, який можна прибрати, повернувши спеціальну засувку. В цілому ж на решті електромобілів концерну Volkswagen використо
Читать на auto.ria.com