Заряджання електромобіля вдома у нічний час – найзручніший та найдешевший варіант на сьогодні. За умови, що близько 100 кілометрів, які можна «залити» в батарею до ранку, вам вистачає на щодень. Проте проста, на перший погляд, справа – вмикай в розетку кабель та й заряджай, насправді трошки складніша, ніж, наприклад, заряджання смартфона чи ноутбука. Тож аби все вдалось і не виникло неприємних, а то й небезпечних ситуацій, ми розповімо, що слід знати та як підготувати «зарядну точку» вдома чи в гаражі.
Заряджання електрокара пов’язане з тривалою передачею значних (як для побутових мереж) потужностей. Щоб не стикнутися з неприємностями на кшталт спрацювання захисних автоматів (після чого вдома гасне світло), оплавлення розетки чи обладнання щитової, а то й займання проводки – перед першим підключенням штатного зарядного пристрою переконайтесь (якщо маєте у цьому достатню кваліфікацію) що до будинку (гаража чи іншої споруди) підведено лінію з достатнім запасом потужності, до неї водночас не приєднується кілька потужних споживачів, все інше обладнання на лінії, яка вестиме до потрібної розетки, справне і здатне без проблем пропускати щонайменше 16 ампер при напрузі 220 вольтів.
Переріз мідного монолітного кабелю, яким підводиться потужність, має бути не меншим за 2,5 мм2, розетку бажано встановити нову, посилену, з керамічною основою клемної частини (або з подібного термотривкого матеріалу), не зайво – якщо з окремим захисним пристроєм типу диференційного реле. Ці числа справедливі для переносних зарядних пристроїв потужністю до 3,5 кВт.
Заземлення – хоч деякі зарядні пристрої можуть працювати без нього (імітуючи його наявність для автомобіля) все ж краще, коли воно є – не для «галочки», а для власної безпеки, таки
Читать на auto.ria.com