Вартість готових будинків суттєво впала ще з початку війни. Ринок чекає відновлення попиту і покладає надії на сплеск продажів навесні.
Цього літа після окупації частини Київщини в усіх прилеглих до столиці районах купівля великого будинку була фактично рідкістю. Відновлювався попит на купівлю і оренду квартир, але будинки все ще продавалися буквально в одиничних випадках.
Людей все ще лякає відлуння окупації: в Бучі, Ірпені та інших постраждалих від ворога місцях житло купують рідко. Але ситуація змінилася ближче до осені: інтерес до заміської нерухомості став відновлюватися. Особливо росте інтерес до будинків з автономним опаленням, що дозволило б легше пережити зиму. Зараз учасники ринку налаштовані оптимістично і чекають росту продажів ближче до весни. Але на минулорічний попит не розраховують.
РБК-Україна дізнавалося у експертів, яка зараз ситуація із продажами заміських будинків та купують таке житло як альтернативу квартирі на період непростої зими.
Напряму залежить від новин. Чи є попит на заміську нерухомість
Ще кілька місяців тому заміські будинки під Києвом практично не купували. Пропозицій на сайтах було немало ще з весни: продати житло часто хотіли ті, хто вже виїхав за кордон з початком повномасштабної російської агресії. Але бажаючих придбати заміські будинки було дуже мало. Одна із давніх на ринку рієлторських компаній, в якій працює десять фахівців, за літо провела буквально два продажі будинків за містом.
Восени ринок пожвавився, і продажі зрушили з місця. Але це стосується вторинного житла - будівель з ремонтом. А заміські будинки від забудовника, в які ще доведеться вкласти кошти, і досі практично не продаються, бо ціни там не знижують, розповідає РБК-Україна рієлтор Світлана Бащук з компанії Legion
Читать на bin.ua