У рамках авто-шоу MotoRama, яке проходило в нью-йоркському готелі Waldorf Astoria, було представлено публіці автомобіль Chevrolet Corvette. Це був двомісний родстер, вперше в історії оснащений кузовом із пластмаси, точніше їз фібергласу – поліефірного пластику, посиленого скловолокном.
Із початком виробництва моделі довго не тягли. По-перше, відгуки публіки обнадіювали, а по-друге, потрібно було випередити фірму Ford, яка також готувала двомісну спортивну модель. Вже у вересні 53-го автомобіль Corvette почали випускати на заводі у місті Флінт. До кінця року виготовили лише 300 од.
Дизайн машини розробив відомий стиліст Харлі Ерл. Зовні Corvette помітно відрізнявся від побратимів даної марки. Низький, відкритий кузов розміщувався на шасі, яке було коротшим, ніж у інших Chevrolet на 33 см. Обидва крісла були зсунуті до корми, тому водій міг дотягнутися рукою до заднього колеса.
Радіаторна решітка – широка і низька, утворювала часті вертикальні прути. Фари розташовувалися в похилих овальних нішах, захищених ґратами. Оригінальні задні ліхтарі виступали далеко назад за межі кузова.
Фірмова “шістка” робочим об’ємом 3,9 л була форсована зі 108 до 150 к. с. Вона працювала у парі з двоступеневим автоматом Powerglide. Пізніше, в 1955 році машини отримали потужніший мотор, V-подібний 8-циліндровий – 4,34 л в 195 к. с. Максимальна швидкість становила відповідно 165 та 175 км/год.
Цікаво, що спочатку майже всі машини були білого кольору з червоним салоном, а з 1954 року додалося ще два – блакитний й червоний. Загалом у 1953 – 1955 рр. було випущено 4640 автомобілів такого типу.
1956 року «портрет» автомобіля змінився. До розробки зовнішності підключився інший відомий дизайнер Вільям (Білл) Мітчелл. Фари вже були позбавлені обтічників.
Читать на autocentre.ua