Хоч середня ціна пропан-бутанової суміші на день виходу цього огляду й перетнула межу у 26 грн/літр, так чи інакше цей вид пального залишається найдоступнішим, адже ціни на бензин й дизпальне теж зросли. Проте не все так просто з ринком: уже далеко не кожен двигун готовий «прийняти» газобалонне обладнання й дозволити економити. Адже чимало виробників перевели свої бензинові мотори на пряме впорскування та додають турбонаддув, що своєю чергою істотно ускладнює (і збільшує вартість) інсталяції ГБО, та й ефект економії на таких конструкціях не настільки значний, бо водночас витрачається і газова суміш і бензин.
На практиці, що ми визначили з відкритих даних ГСЦ МВС, основна маса легковиків з ГБО на нашому ринку сконцентрована у діапазоні від 1990 до 2008 року випуску, плюс невелика група дещо меншого віку «американців», тобто кілька моделей, які пропонувалися з «атмосферними» моторами, й на які ГБО встановлювати доцільно й не надто затратно.
Всього ж за третій квартал 2023 року українці придбали 63,8 тис. легковиків з пробігом, оснащених ГБО, середній вік у цій групі склав 17 років, частка на «вторинці» - 19,6%. Значно впали торги машинами, які оснащені виключно системою подачі пропан-бутану (на кшталт Hyundai Sonata LPI) – за минулі 3 місяці таких було куплено 1222 шт., що утричі менше, ніж бувало у довоєнні періоди.
Маркою-лідером у сегменті «газ-бензинових» виявився ВАЗ, що доволі просто пояснити: застарілі й неекономні мотори цих транспортних засобів при сучасних цінах на бензин експлуатувати без «автогазу» недоцільно. Подібне стосується ще кількох марок, які свого часу активно пропонувалися окремими мережевими автосалонами як «продукт національного автовиробника». Ось п’ятнадцять марок, чиїх легковиків з ГБО було
Читать на auto.ria.com