Інженери постійно намагаються покращити ефективність автомобільних ДВЗ, удосконалюючи їх і підвищуючи термічний ККД. Втім, причин, які збільшують температуру двигунів, під капотом сучасного легковика чимало: "додають градусу" автоматичні трансмісії, турбонаддув, складна система охолодження, наявність кондиціонера, — та й екологічні системи, які заважають відпрацьованим газам швидко покинути магістраль, мають неабиякий вплив. І хоч нові агрегати не вже й часто страждають від перегріву, проґавити його стало набагато простіше.
Часом масла у вогонь додають і виробники, які відмовляються від окремого показника температури охолоджуючої рідини на панелі приладів, встановлюючи натомість сигнальні лампи, які часом починають бити на сполох коли з-під капота вже починає здійматися пар. Отже, системі охолодження в автомобілях варто приділяти увагу, — адже через перегрів можна нажити неабияких проблем.
Варто почати з того, що перегрів переважно є комплексною проблемою, яка виникає за певного збігу умов. Зазвичай це комбінація проблем у тепловідводі та підвищеного навантаження на двигун автомобіля, яке, своєю чергою, може виникати через низку причин. Наприклад, у машинах де система охолодження працює на межі своїх можливостей, перегрів теоретично може спровокувати зайве навантаження й погіршена аеродинаміка при буксируванні чи перевезенні габаритного вантажу.
Окрім цього двигун може перегрітись під час руху в гірській місцевості, в щільних автомобільних заторах, або через тривале пересування важким бездоріжжям. Останній нюанс варто взяти до уваги під час вибору та ремонту автомобілів для ЗСУ, які переважно в таких умовах і використовують.
Ледь не найперше, що варто перевіряти як не перед кожним виїздом, то принаймні регулярно — рівень
Читать на auto.ria.com