Одна з найдискусійніших тем, чи потрібно промивати двигун при заміні оливи. Спробуємо розібратися із цим питанням у цій статті. Багато хто вважає, що при своєчасній заміні оливи у промивці немає необхідності. Тим більше за звичайної міської експлуатації автомобіля. На перший погляд, використання автомобіля в місті здається цілком звичайним та нешкідливим для двигуна та моторної оливи. Поїздки на роботу, до школи чи магазину. Багато хто вважає, що робота двигуна в таких умовах не становить великого навантаження. Однак часті короткі поїздки можуть призвести до накопичення масляних відкладень, шламів і нагарів у двигуні, оскільки моторна олива не встигає досягати оптимальних робочих температур. Давайте розберемося, як ці відкладення утворюються і як їх легко та швидко видалити.
Тепло і кисень сприяють окисленню оливи, що призводить до утворення кислот і нерозчинних компонентів. Це часто викликає появу смолоподібних чи лакоподібних відкладень. Оксиди сірки, що утворюються при спалюванні сірковмісного палива, викидаються через вихлопну систему. Але невелика частина оксидів сірки, як і сполуки азоту, потрапляють у картер та забруднюють моторну оливу.
Коли поршневі кільця перестають працювати належним чином, це викликає так зване “брудне згоряння”, що призводить до збільшення відкладень. Проблема погіршується як снігова куля: чим гірше кільця утримують оливу, тим більше її згоряє в камері згоряння і тим більше відкладень утворюється на кільцях. У таких випадках ретельне очищення двигуна може знизити витрати оливи і запобігти дорогому ремонту.
Сучасні моторні оливи мають обмежений запас міцності та збалансовані пакети присадок зі зниженою зольністю та низьким лужним числом. Це робить їх ефективними, але й чутливими до забруднень,
Читать на autocentre.ua