Навіть якщо автомобіль запаркований у добре освітленому місці, він легко може стати мішенню для злодіїв. Грабіжники часто крадуть деталі, що легко знімаються, які потім можна продати на чорному ринку, вивезти за кордон або використати для ремонту інших транспортних засобів.
Зі слів Матаса Бузеліса, експерта компанії carVertical зі збору автомобільних даних, злодії зазвичай вибирають деталі нових машин, які можна продати дорожче. Судячи з усього, їх цікавить все: від каталізаторів до коліс і навіть номерних знаків. Як власники транспортних засобів можуть захистити себе?
Дзеркала автомобілів вищого класу можуть коштувати тисячі гривень — не дивно, що вони мають попит у злодіїв. Дзеркала часто пошкоджуються в дрібних ДТП, а покупці часто шукають їх на чорному ринку.
Є водії, які, розбивши дзеркальне скло, вирішують заощадити та «позичити» його з іншого автомобіля. Тим паче, що зняти дзеркальне скло досить просто й займає це лише кілька секунд.
VIN-код автомобіля, вигравійований на дзеркалах, може запобігти крадіжці. Такий автомобіль буде менш цікавий злодіям і, найімовірніше, вони обійдуть його стороною.
Залежно від моделі, фари можуть коштувати кілька десятків тисяч гривень. Через значний попит на ринку запчастин, злодії часто спокушаються легкою здобиччю. Вкрадені фари та інші деталі не завжди потрапляють на рекламні портали — їх часто вивозять за кордон.
«Для зняття фар, злодії можуть застосувати ножиці по металу, сильно пошкодивши крила й капот автомобіля. Це додатково збільшує втрати власника», — каже Бузеліс.
Автомобільні фари також входять до числа деталей, на яких експерти рекомендують гравіювати VIN-код. Хоч це й не є надійним засобом захисту від злодіїв, шанс виявити автомобіль без фар значно знижується.
Номерні знаки
Читать на autocentre.ua