У травні сервісними центрами МВС було зареєстровано 85 тис. угод купівлі-продажу легкових автомобілів. Це п’яте значення за кількістю, щонайменше за 7 минулих років. Абсолютний максимум за той же часовий відрізок становить 100 тис. перепродажів всередині країни. То чому зараз, коли триває війна, частина територій тимчасово окупована, відбулося таке зростання обсягів торгів на «вторинці»?
Щоб наблизитись до відповіді, слід розглянути ще один з показників, що стосується ринку легковиків з пробігом, а саме – перші реєстрації авто після імпорту й розмитнення. Простими словами це число показує на скільки машин щомісяця поповнюється автопарк. У травні «свіжопригнаних» було 16,7 тис. Мало це чи багато? Потенційно щомісяця до України може прибувати від 35-40 тис. легкових авто з пробігом із-за кордону.
Варто врахувати й вік авто на ринку: зараз ті легковики, які перепродують всередині країни, мають середній вік трохи більше за 14 років. Для імпортованих (саме «пригнаних», без урахування «легалізованих євроблях») авто цей показник у минулі роки складав 8…10 років.
Принаймні так було у більш-менш спокійні періоди, коли ця діяльність не гальмувалася карантином чи іншими обставинами. Частка імпорту при цьому сягала 50% від обсягів внутрішніх перепродажів. З чого виходить доволі простий висновок: імпорт стимулює внутрішні продажі. Більше «пригону» - більше машин перепродується на внутрішньому ринку. Цілком справедливо припустити й протилежне: менше імпорту – менше перепродажів. Проте, як свідчить найсвіжіша статистика – це не зовсім так, адже «вторинка» зросла навіть попри «затиснений» імпорт.
Причина у тому, що попит на автомобілі не зменшується – потреба українців в транспорті висока, удвічі більша, ніж, наприклад у Західній
Читать на auto.ria.com