З 1 липня 2023 року (а це вже через тиждень) будуть повернені довоєнні розміри акцизів на пальне, а також повна ставка ПДВ у розмірі 20% (зараз діє пільгова, 7%). Очевидно, що збільшення податків потягне зростання роздрібних цін на АЗС, що торкнеться кожного водія, чий автомобіль споживає бензин, дизпальне чи автогаз.
Ціни та доступність пального впливають на авторинок. Наприклад, торік, під час паливної кризи, яка виникла на початку повномасштабного вторгнення рф, зріс попит на електромобілі, почастішали замовлення на встановлення газобалонного обладнання, менше купували дизельні авто, бо дефіцит ДП тоді відчувався найгостріше. Пізніше, внаслідок масованих ракетних атак на нашу енергетичну інфраструктуру та браку електроенергії, миттєво удвічі зросла кількість оголошень з електромобілями, які тоді було складно заряджати.
Зараз українці подолали згадані негативні явища, й на авторинку встановився певний баланс. Однак він знову може бути порушений через збільшення цін на пальне. Ймовірно, як це було під час його дефіциту, дещо зросте попит на електромобілі, хоча навряд чи надто стрімко, адже він і так досить істотно зріс, і без впливу зовнішніх чинників. А що буде з бензиновими та дизельними авто?
Якщо опиратися на першу-ліпшу доступну інформацію, без її сортування на достовірну та «клікбейтну», можна дійти висновку, що літр пального подорожчає на 7-12 гривень. А це відчутно, та цілком здатне пригальмувати продажі авто з ДВЗ пропорційно до потужності їхніх двигунів (та споживання пального), вкотре актуалізувати тему «автогазу», однак ГБО встановити можна далеко не на всі сучасні бензинові авто.
Коли ж звернутися до фахівців, наприклад експертів профільного видання «НафтоРинок», висновки виходять дещо інші. Коротко –
Читать на auto.ria.com