Продовжуючи заголовок, можна додати – а тепер, через два тижні після повернення повних ставок податків на пальне, активність покупців ще й почала зростати. Можливо, це реалізація так званого «відкладеного попиту», який утворився наприкінці червня та на початку липня, коли розмов про істотне подорожчання пального на АЗС було чимало, й більшість містили у собі доволі негативні прогнози щодо «нових» цін, що цілком могло пригальмовувати ринок.
Проте поки стрибка на 10-15 гривень за літр не відбулося, наразі збільшення цінників на стелах автозаправок в межах 3-5 гривень, стільки, як ми й прогнозували в одному з попередніх випусків «Динаміки авторинку». Отже, очевидного, підтвердженого числами «просідання» на авторинку, яке могло б спричинити подорожчання пального, поки не відбулося.
Однак експерти нафторинку попереджають: ще неможливо цілком виключати сценарії, за яких окремі паливні оператори продовжать поступово підіймати ціни, аби зберегти «стару» маржу на бензині й ДП, а це може спонукати й частину інших автозаправників спробувати піти тим же шляхом. Тоді це може зачепити й автомобільний ринок. Але – це лише припущення, поки ж можемо констатувати те, що рівень інтересу потенційних покупців до автомобілів навіть дещо зріс.
Ціни на пальне в Україні
Фактично, основні чинники, які могли впливати на активність покупців від початку місяця, ми вже описали у попередньому розділі – ключовим питанням були «нові» ціни на пальне. Наразі не відбулося їх різкого підняття, що, відповідно, не спричинило масових відмов потенційних покупців від ідеї щодо купівлі автомобіля. І взагалі – активність на авторинку потроху зростає.
Про основні терміни та принципи, за якими визначаються ті чи інші показники, котрі присутні на слайді у даному
Читать на auto.ria.com