Будь-який водій з досвідом знає, які ускладнення чекають на нього зимової пори. І також він знає, як важко усувати технічні негаразди в умовах зими – на холоді, під снігом або під крижаним дощем. І саме тому відповідальні водії вирішують усі “зимові” питання завчасно – теплими осінніми днями. Підготувати поради щодо комплексної підготовки автомобіля до зими «Автоцентру» допомогли експерти Opet Lubricants.
Почнемо з простого
Певно, чи не найбільше, що дошкуляє водієві взимку – це проблеми з оглядовістю навколо. З вулиці – сніг, крига і бруд на вікнах, зсередини – запотівання і волога на холодному склі. Тому “для розминки” поміняйте двірники і заправте омивач незамерзаючою рідиною. Причому і перше і друге зробіть уже зараз. Тому що нічні заморозки листопада-грудня не чекають і ось-ось стануть постійними, а їх краще зустрічати з ефективними “віями” склоочисників і без крижаної брили в бачку омивача.
Щоб триматись за дорогу
Попри те що європейська зима все менше схожа на справжню зиму, з проблемами для водія у неї все гаразд: сніг, ожеледь, калюжі і снігова каша на дорозі обов’язково будуть. Тому перевзування авто у зимові шини не обговорюється. Взагалі це слід робити за середньодобової температури +7 +8 С, але якщо ви встановите зимову гуму раніше, великої біди не буде: краще зимова гума на теплому асфальті, ніж літня – на холодному.
Дозволимо собі нагадати, що для зимових шин дуже важлива глибина протектора. Тож якщо ваш протектор вже наближається глибиною до критичних за українськими ПДР 1,6 мм, краще подумати про новий комплект – щоб ближче до весни не затівати ще одне перевзування.
Для легкого старту двигуна
Дійсно проблемою для водіїв узимку стають морозні періоди, коли може відмовитись запускатись навіть справний
Читать на autocentre.ua