Часто можна почути, що наш спротив російському агресору давно перетворився на війну дронів, — і це анітрохи не перебільшення. FPV-дрони допомагають ефективно нищити ворожу техніку, економити боєзапас, вести розвідку, зберігаючи життя наших воїнів. Зазвичай терміном "дрони" називають 7- та 10-дюймові коптери-"камікадзе", хоча разом з ними Сили Оборони використовують і більших "пташок", а також надводні платформи на кшталт Magura V5 та Sea Baby і невеликі наземні системи, що виявились корисними для мінування та дистанційного підриву.
Над створенням таких проєктів працює чимало інженерних команд та компаній в Україні та цілому світі. Наприклад, днями до нас завітала естонська компанія Telearmy, яка продемонструвала власну розробку — комплекс дистанційного управління автомобілями та броньованими транспортними засобами.
Цікаво, що насправді ця презентація була не просто "демонстрацією потенціалу": два автомобілі з дистанційним керуванням від цього виробника вже поставлені до українського війська та працюють в зоні бойових дій. Ще два автомобілі, які ми змогли побачити, також мають відправитись на фронт найближчим часом, а надалі опікуватись пошуком авто та фінансуванням таких проєктів планують відомі в Україні спільноти ГЕРОЙCAR та Благодійний Фонд Руслана Шостака.
Сама система створювалась у співпраці з компаніями Elmo та Estmil, а її ранні версії вперше були представлені близько 4 років тому. Причому, розробники продовжують розвивати власну технологію і найближчим часом мають намір дообладнати її камерами нічного бачення, додати можливість короткочасної роботи техніки в автономному режимі та функцію управління через радіоканал.
Зараз процес управління безпілотним авто відбувається через комбіновану систему інтернет-зв’язку,
Читать на auto.ria.com