Кабмін змінив процедуру комісійної торгівлі транспортними засобами. Ці зміни потягнуть за собою відчутне збільшення податків, що викликало жваві дискусії серед представників авторинку. Одразу звертаємо увагу, що нововведення торкнеться представників автомобільного бізнесу, а не звичайних українців, які продають свої власні авто.
А щоб остаточно уникнути домислів та маніпуляцій, ми звернулись за роз’ясненнями до СЕО та співзасновника Інституту досліджень авторинку Станіслава Бучацького.
Ознайомитись із повним інтерв’ю можна на нашому YouTube каналі. Нижче пропонуємо скорочені відповіді на кілька найпоширеніших питань.
– Чи діють вже нові правила продажу авто та де отримати інформацію про нові вимоги?
–Так, нові правила вже діють. Ця інформація вже була офіційно оприлюднена на сайті СЦ МВС, в офіційних соцмережах. Віднедавна від тих, хто безпосередньо займається торгівлею транспортних засобів почали вимагати додаткові документи. А саме підтвердження вартості транспортного засобу при укладенні договору купівлі-продажу. Якщо заглиблюватися в саму норму, у творчу історію, то це була зміна до існуючої постанови, яка регулює продаж автомобілів, які вже мають українську реєстрацію. І це змінило правила, які до цього були простішими й дозволяли будь-яку суму вписати в договір купівлі-продажу. Можна було, наприклад, продати Range Rover за 5 000 грн і ніякого закону ви не порушували. Що змінилося? Додали просту норму, яка зобов’язує підтверджувати вартість транспортного засобу, який ви продаєте. Навіть якщо ви в договорі напишете 5 000 грн, ви повинні підтвердити це середньоринковою ціною. Якщо цього підтвердження немає – договір купівлі-продажу не буде укладений. Сервісний Центр його просто не зареєструє. Наголошую, що це була
Читать на auto.ria.com