В українському законодавстві прописана норма, яка за порушення швидкісного ліміту та фіксації цього факту камерами автофіксації робить винуватим власника авто, а не того, хто фактично порушив. Ця правова колізія діє вже не вперше, колись вона навіть стала причиною відміни закону про автофіксацію. Наразі справа про відповідальність водія чи власника розглядається в Конституційному суді, однак він не демонструє ознак діяльності вже давно.
Натомість камери автофіксації діють, і вони надсилають порушення власникам, незалежно від винуватця порушення. Один такий випадок стався з власником Toyota Land Cruiser, який не став закривати очі на недосконалості законодавства.
Один власник Toyota Land Cruiser передав машину у користування іншій особі. Однак, через деякий час у поштовій скриньці він виявив постанову про накладення на нього штрафу у розмірі 255 грн. за перевищення цим автомобілем швидкості руху.
Відповідно до цієї постанови зафіксовано, що зазначений транспортний засіб здійснював рух з перевищенням швидкості на 27 км/год від максимально дозволеної.
Вважаючи накладений штраф протиправним та таким, що порушує його права, власник автомобіля звернувся до суду з позовом.
У позові він наголосив, що транспортний засіб дійсно належить йому на праві власності, проте він передав його у користування іншим особам. Одночасно власник авто долучив довідку зі стоматологічної клініки про перебування ним в час перевищення автомобілем швидкості на прийомі в лікаря-стоматолога.
При цьому наголосив, що відповідно до Конституції юридична відповідальність має індивідуальний характер. А тому він не може нести відповідальність за те, чого не скоював.
У відповідь Департамент патрульної поліції долучив до справи матеріали фото і відеофіксації з комплексу
Читать на news.infocar.ua