Цей огляд ринкової пропозиції, у зв’язку з доволі специфічною ситуацією з пальним, варто почати саме з цього питання. Дизпальне дещо дорожче за бензин, й, скоріш за все, таким і буде. Оскільки його використовують вантажоперевізники, яким додалося роботи через блокування наших морських портів, комунальні служби, власники спецтехніки, пасажирський автобусний транспорт, та виробники сільськогосподарської продукції. Однак, кілька гривень більше за літр, зазвичай компенсуються порівняно меншим споживанням пального автомобілями з дизельними моторами.
Другий, не менш важливий момент – технічний стан двигуна із запалюванням від стиснення. Вони чутливі до якості солярки, особливо у холодну пору року, до її чистоти круглий рік, до стану акумулятора та стартера, паливної системи та інших компонентів, що беруть участь у роботі двигуна. Тому важливо, щоб теоретично економний дизель на практиці не став «спалювачем грошей», які доведеться регулярно віддавати на СТО для підтримки його кволого «здоров’я», якщо у машини значний пробіг та вичерпаний ресурс. Щоб не стати власником такого «сюрпризу», варто провести поглиблену технічну діагностику автомобіля перед його купівлею.
А коли ці два питання будуть розв’язані, можна сподіватися на те, що навіть попри дещо дорожчу у порівнянні з бензином солярку, дизельний легковик дозволить залишатися мобільним без надмірних витрат на пальне.
До цієї підбірки ми узяли десять моделей, не надто малих, та не надто громіздких легковиків, власне – сегмента «С» («гольф-класу»), які на нашому вторинному ринку представлені достатньою кількістю версій з дизельними двигунами, та за які продавці просять у діапазоні від $4000 до $6000.
Для кожного авто, окрім орієнтовної кількості варіантів, доступних для
Читать на auto.ria.com