Закон №2142-ІХ, який тимчасово, на період воєнного стану, запроваджує ввезення більшості автотранспорту без мита, акцизу й ПДВ, набув чинності. Детально про те, що передбачено цими правилами, можна дізнатися у наших попередніх публікаціях, наприклад у питаннях й відповідях про «нульове розмитнення».
Проте між теорією та практикою зазвичай буває певний розрив, тож аби дізнатися, як все відбувається (і чи відбувається в принципі), наші партнери, компанія West Auto Hub, погодилися стати першими, хто спробує ввезти авто за новими правилами. Оформити усі необхідні документи, спілкуватися з представниками митниці та сісти за кермо «свіжопригнаного» авто зголосилася директорка WAH, Юлія Риковська. Вона ж і поділилася з AUTO.RIA інформацією про те, як все відбувається на практиці.
Для експерименту на одному з польських «автокомісів» був придбаний легковик Mercedes-Benz C-Class, 2012 року випуску, з дизельним двигуном. Зауважимо, що автівка ця не з числа «аукціонних», тобто у комплектному та справному стані, з дійсним європейським техоглядом та страхуванням, повністю придатна до експлуатації та руху власним ходом. Також важливо те, що авто ввозилося для замовника в Україні.
Перший документ, який знадобився для початку усього процесу – нотаріальна довіреність від замовника для здійснення усіх необхідних офіційних кроків. Він же став першою витратою у розмірі 1000 грн.
Далі – кілька місцевих формальностей і авто вирушає на кордон. Перетнути який можна маючи експортну декларацію – документ, що підтверджує намір вивезти авто за межі Євросоюзу. Його можна оформити у будь-якого з місцевих митних брокерів, чимало офісів яких є по дорозі до прикордонного пункту пропуску. Ціна питання – близько 850 грн.
Перетин кордону відбувається
Читать на auto.ria.com