Спершу про обмеження, чи то скоріш врегулювання шляхів ввезення автотранспорту, який, нагадаємо, зараз можна імпортувати фізичним особам без сплати мита, акцизу й ПДВ. Задля уникнення черг на прикордонних пунктах пропуску, які затримують проходження гуманітарних вантажів, ввозити автотранспорт, повідомляє заступник міністра інфраструктури Мустафа Наєм, з 25 квітня можна лише у визначених пунктах пропуску:
Однак це не все: один з авторів «нульового розмитнення», голова парламентського «податкового» комітету Данило Гетманцев, в інтерв’ю виданню «НВ» озвучив наступну думку, ось її фрагмент: «влада, зважаючи на те, що чимало автомобілів було пошкоджено, і буде ще пошкоджено внаслідок агресії, дала можливість ввозити транспорт без податків. Але ми зараз бачимо те, що на цьому заробляють не прості люди, а «ділки», тому ми розглядаємо можливість аби цей процес припинити». Також нардеп, для підтвердження своїх слів, звертаючись до ведучої радіоефіру, додав: «дізнайтесь у своїх знайомих, чи можна придбати автівку по цій програмі нашій – ви отримаєте масу пропозицій від комерційних структур. Мало хто шукає автівки під час війни, комерційні структури, використовуючи ці пільги, зараз завозять автівки для наступного перепродажу».
Отже, один з авторів ідеї, яка отримала статус закону 6 квітня, через 16 днів та після ввезення близько 10 тисяч авто за «нульовим розмитненням», вже повідомляє про необхідність скасування цих тимчасових правил.
При цьому варто врахувати, що минулого року щомісяця в Україні відбувалось в середньому 44 тисячі перших реєстрацій лише вживаних легкових авто (а в окремі місяці к-сть перших реєстрацій сягала 57-58 тисяч), тож навіть попри те, що поточні обсяги істотно менші, навіть вони чомусь спричинили появу
Читать на auto.ria.com