Закон (на основі проєкту №7190), який був прийнятий Верховною Радою наприкінці березня, поки не отримав підпису Президента та, відповідно, не був опублікований в офіційному виданні, тому досі не набув чинності. За задумом авторів цього документа, з 1 квітня майже увесь автотранспорт мав би імпортуватися в Україну з нульовими ставками податків, зокрема мита, акцизу й ПДВ. І так до завершення воєнного стану.
Причини, чому документ досі не підписано, невідомі. Однак зважаючи на те, що триває повномасштабне вторгнення росії, не виключено, що найвище керівництво держави має чимало інших нагальних завдань, а цей закон, як і низка інших, отримають свої підписи згодом.
Раніше ми розглядали сегмент легкових автомобілів, а саме те, як можуть змінитися ціни на них після запровадження «нульового розмитнення». Цього ж разу дослідимо наступний сегмент – невеликих вантажівок, або, простими словами – «бусів», адже зараз цей вид транспорту особливо актуальний – для підтримки ЗСУ, волонтерів, підприємців та фермерів.
Перший момент, на який слід звернути увагу – це екологічні норми «Євро», без яких навіть за новими правилами автомобілі не можуть проходити митне оформлення та державну реєстрацію. Вантажні авто повинні відповідати стандарту «Євро-5», який на практиці в ЄС був запроваджений у 2009 році.
Це значить, що картина імпорту «бусів» може істотно змінитися. Про що саме йдеться: за чинними правилами розмір акцизу залежить від віку авто. Порівняно невелика його ставка діє для вантажівок віком до 5 років, далі ж, якщо машина має від 5 до 8 років, цей податок зростає у 40 разів, після перевищення 8-річного віку – у 50 разів. Що спонукає «гонщиків» ввозити такі автомобілі віком не більше 5 років, аби не довелось сплачувати значно більші
Читать на auto.ria.com