Зовсім скоро ми ознайомимо користувачів AUTO.RIA з усіма подробицями про те, як нашими друзями був «пригнаний» та розмитнений «за нуль» перший легковик. Поки лише повідомимо ще це відбулося, а також відомо, що вже є й інші автівки, власники яких скористалися новими тимчасовими правилами імпорту автотранспорту.
Ми ж вкотре повертаємося до питання, яке цікавить мало не усіх автомобілістів – що буде з цінами на авторинку. Однак цього разу воно вже звучатиме без умови «якщо «нульове розмитнення» запрацює», адже відомо, що воно таки запрацювало.
Відвідуючи супермаркет покупці зазвичай вибирають товари з меншою ціною, акційні, чи з подарунками, якщо вони аналогічні чи подібні до інших товарів з цієї ж групи. І це цілком нормально, адже гроші будуть заощаджені або витрачені більш раціонально. Те саме стосується і авторинку: коли є дві однакові автівки, покупець вибере дешевшу. Адже навіщо платити більше?
Проте аби говорити про «тотальне падіння цін» на машини, яке імовірно може бути спричинене «нульовим розмитненням», варто ще раз повернутися до прикладу з супермаркетом. Чи може, наприклад, один вид олії, який продається з істотною знижкою по акції, швидко «просадити» ціни на олію від усіх інших виробників? Очевидно що ні, акція закінчиться і все що зміниться – покупці повернуться до пропозицій зі звичайними цінами, без знижок. Однак швидше за інші будуть розпродані запаси акційної олії.
Цілком справедливо припустити, що поява на ринку автівок з меншою ціною працюватиме так само: дешевші авто продаватимуться швидше, але оскільки «нульове розмитнення» діятиме тимчасово, глобального впливу на ціноутворення на авторинку в цілому воно спричинити не зможе. Для цього потрібні обсяги імпорту, подібні до обсягів вторинного ринку. Для
Читать на auto.ria.com