Прогулянки дикою природою на квадроциклах, позашляховиках та інших ТЗ, які зазвичай пропонують як розвагу для туристів, а також перегони, ралі та трофі-рейди відтепер поза законом на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Формальним приводом для створення законопроєкту стала громадська петиція, що набрала необхідну кількість голосів ще у 2022 році, а 8 січня 2025-го відповідний документ ухвалила Верховна Рада.
Нагадаємо, що до природно-заповідного фонду України належать:
Станом на квітень 2015 року до складу фонду входили понад 8 тисячі об’єктів, загальна площа яких становила близько 6% території України (для порівняння, у більшості країн Європи середній відсоток заповідності становить 21 %). Однак від початку російського вторгнення частина природоохоронних територій знаходиться під окупацією.
«Коли в зоні бойових дій і на тимчасово окупованих територіях агресор знищує нашу природу, ми маємо максимально забезпечити її збереження на підконтрольній території», - зазначила одна з авторів ініціативи, науковиця у галузі екології, кандидат біологічних наук та народна депутатка Юлія Овчинникова. Цієї ж думки й очільниця Міндовкілля Світлана Гринчук, за словами якої «джипінг» на заповідних територіях шкодить стану ґрунтів, рослинному світу й популяціям диких тварин.
Порушення закону передбачає стягнення штрафу в розмірі від 8 500 до 17 000 грн з громадян і від 17 до 25,5 тисячі гривень — з юридичних осіб. Однак документом передбачені й певні виключення.
Заборона не стосуватиметься:
Крім того, пересуватися цими територіями на механічному транспорті зможуть:
Також виняток становитимуть дороги загального користування, вулиці й дороги населених пунктів, розташованих на природоохоронних територіях, та автомобільні дороги
Читать на auto.ria.com