Одне з побоювань власника ненового авто напередодні літнього сезону – «закипіти» у спеку. Проте, щоб двигун не перегрівався у літню погоду, треба завчасно перевірити його систему охолодження.
В будь-якого сучасного мотора система охолодження є традиційно слабким місцем. Сюрпризів для нас у неї приготовано чимало, аж до найгіршого – повного ремонту двигуна або його списання у брухт. На щастя, всі ці небезпеки можна завчасно виявити, передбачити та нівелювати – звісно, якщо у діагноста буде достатній рівень знань і досвіду.
Деякі проблеми системи охолодження може виявити і сам власник. Для цього потрібно відкрити капот, а з інструментарію знадобиться лише ліхтарик.
За підсумками холодної пори року слід пригадати, чи не було дивних явищ у поведінці двигуна і деяких інших систем. Якщо на панелі приладів є термометр охолоджуючої рідини, слід час від часу контролювати весь процес прогріву двигуна в його динаміці. Якщо з ним все гаразд, прогрів має відбуватись рівномірно, без відхилення стрілки у зворотній бік і її повторного повернення в бік робочої температури.
Правильно працююча система охолодження після прогріву має тримати стрілку в оптимальній зоні робочої температури за будь-яких умов. Більша температура може допускатися у випадку високих навантажень: тривалого руху на підйом, буксування в калюжі, піску чи снігу. Але все одно це має бути не кипіння мотора, а зміщення вказівника температури в максимально праву частину оптимальної зони шкали. Звернути увагу водія на несправність може опалювач салону: температура повітря з дефлекторів після прогріву мотора має бути однаковою.
Якщо ж термометр чи пічка ведуть себе неадекватно, треба звертатися в автосервіс, адже це є ознакою серйозних проблем типу несправність термостата,